Przybornik na biurko z rolek po papierze toaletowym

W pracy biurowej potrzebne jest wiele rzeczy: długopisy, ołówki, gumki, zakreślacze czy spinacze to tylko początek listy. Gdy tych przedmiotów jest nieco więcej, mogą one jednak zacząć przeszkadzać na biurku. Z tej sytuacji są dwa wyjścia: albo iść do sklepu i kupić gotowy przybornik, albo zrobić takowy samemu, i to w zaledwie kilka chwil.

źródło: domowy-recycling.pl

źródło: domowy-recycling.pl

Co będzie potrzebne do zrobienia wspomnianego przybornika? Przede wszystkim kilka rolek po papierze toaletowym. Ich ilość jest zależna od tego, ile rzeczy planujemy wkładać do pojemniczka. Oprócz tego przyda się bezbarwny klej, kawałek grubej tektury, farba akrylowa, serwetki z ozdobnym motywem oraz akrylowy lakier.

Na początek przycinamy rolki papieru na zróżnicowane wysokości. Do wyższych włożymy później na przykład długopisy, do niższych – kredki i ołówki, a do najniższych – gumki, spinacze etc. Następnie malujemy każdą rolkę na wybrany bądź ten sam kolor tak z zewnątrz, jak i wewnątrz, po czym zostawiamy do dokładnego wyschnięcia.

Kolejny krok to dokładne sklejenie wszystkich rolek w ustalonej wcześniej kolejności. Może być ona bez mała dowolna, z jedną tylko uwagą, że najniższe rolki raczej nie powinny znaleźć się w środku, a na brzegach konstrukcji. Po wyschnięciu kleju naklejamy na rolki wierzchnią, dekoracyjną warstwę serwetki, a dokładnie sam ozdobny motyw. Potem zostaje już tylko pomalowanie całości lakierem, doklejenie spodu wyciętego z tektury i przybornik gotowy.